
Какво е благочестие? Благочестие – това е да помагаш безкористно на другите хора. Ако си дал нещо в живота, значи по закона за кармата ти трябва да получиш нещо. Можеш ли да привлечеш средства към себе си? Може и да имаш толкова силна хватка, че без всякакво благочестие да привлечеш капитал, но това ще бъде причина за страдания в бъдеще.
Такива пари не се задържат за дълго. Когато човек задържа нещо, без да има основания за това под формата на минали заслуги, той бързо се сдобива с врагове и хора, които го мразят.Богатият човек представлява мишена както за разбойниците, така и за престъпниците. За да не стане мишена за тях, той трябва да има сила, която да ги отблъсква. За това помага запасът от благочестие – енергия, която отблъсква дори идеята на крадците да се възползват от парите на друг човек. Затова още в древността бизнесмените са знаели, че работата ще върви успешно, ако те станат меценати.
Меценатството трябва да бъде анонимно, а парите да отиват за добра кауза. Истинската реклама не е само публичност, а нещо, което се предава от сърце на сърце. Това не става бързо – първо трябва да се извършат много добри дела, за да те разпознаят като добър човек.
И така, за да увеличим своето богатство, е нужно благочестие. Но благочестие се натрупва само чрез благотворителност и дарения. Дори само да повтаряме: „Желая на всички щастие!“, това вече представлява дарение. Когато човек с такава настройка го прави, той постепенно носи щастие на околните.
Законно право върху парите не означава, че това е записано в Конституцията, а че то съществува в кармата на човека. Ако някой е скъперник и не може да даде дори стотинка, той може поне да пожелае щастие на другите.
Ако някой желае да нахрани стотици просяци и може да го направи, това означава, че той вече е натрупал достатъчно благочестие.
Благочестието – това е силата, която може да задържа парите.
Из книгата „Ведите за бизнеса“ от д-р Олег Торсунов