8-те принципа за печелене на пари според Ведите


8 принципа за печелена на пари

8-те принципа за печелене на пари според Ведите, които трябва да бъдат спазвани, ако човек иска неговият живот да бъде успешен. Те не само водят до материално благополучие, но и създават хармония между духовното и финансовото развитие. Следвайки тези насоки, човек може да постигне устойчив успех, без да прави компромис с моралните и етичните си ценности.

Из книгата „Ведите за бизнеса“ от д-р Олег Торсунов


Първи принцип: Честният труд и щастието – неразделна връзка

Основният виде дейност, който изпълняваме, това е нашата работа. Ние трябва да печелим според определени принципи. Във Ведите се казва, че този, който с любов се труди за другите хора и за Бога, се намира в гуната на доброто и го очаква щастие, тоест силата на щастието започва да му влияе много мощно. Това означава, че той ще има склонност към добро обкръжение, добра работа, достатъчно средства за живот и така нататък. Удивителното е, че в този процес той самият не се стреми към това да бъде богат. Той просто се отдава на любимото си занимание, труди се с увлечение, помага на всичките си приятели и близки. Той има някаква вяра в живота, с други думи – съвест. Честният път означава: не за сметка на страданията на другите.

Втори принцип: Успехът идва, когато действаме в хармония със себе си

Трябва да разберем, че по съдба парите така или иначе ще дойдат при този човек. Най-лесно от всичко за него ще бъде да реализира този потенциал, да печели като развива дейност, съответстваща на неговата природа. Невъзможно е да се измени природата на човека. Затова е невъзможно човек да постигне голяма печалба или заплата от дейност, която е несвойствена за него.

Трети принцип: Живеем балансирано, без да трупаме излишъци

Няма нужда да се спестяват прекалено много пари, защото когато човек натрупва много , неговите потребности се увеличават и той започва да живее не по джоба си. Но в живота има както върхове, така и падения. Заради това той ще затъне в дългове, а след това съществуването му ще стане непоносимо.


Четвърти принцип: Професията следва личността, а не обратното

Човек трябва да работи в съответствие със своята квалификация. С други думи човек трябва да обмисли добре какъв да стане, въз основа на индивидуалните си психологически и личностни предпочитания. С други думи, човек няма да притежава средства за съществуване, ако не действа според своята природа.

Пети принцип. Залагаме на устойчиви умения, а не на несигурни пътища

Човек не бива да издържа семейството си със средства, за които не притежава качества. Става въпрос за мъжа. Той трябва да помисли добре, струва ли си да получи такова образование или такава професия, за които не притежава необходимите лични качества. Това няма да му донесе средства за живот.

Шести принцип. Човек не трябва да изобретява все нови и нови пътища за своята издръжка

Човек трябва да се старае да усъвършенства това, което вече притежава. Качествата на личността имат определена природа и не могат да бъдат променени. Затова човек трябва да се труди по начина, който е приел в живота си като измени своето отношение към труда. Да измени отношението си към труда означава да се трудиш с любов за другите и за обществото като цяло, а не за себе си.

Седми принцип. Достатъчността като ключ към щастлив живот

Много е трудно да бъде разбран този принцип, но според него човек трябва да бъде доволен от това, което само идва в живота му. Ако той се труди известно време и при него идват определени средства, той трява да бъде доволен. Защото, ако е недоволен, животът му се превръща в каторга – ще му се наложи да се труди много и изнурително.

Осми принцип. Парите и умът: Избягвай капана на ненужното размишление

Излишните размисли за това как да се спечелят пари е неправилно използване на умствената енергия. Когато хората размишляват прекалено много над подобни теми, това създава огромно напрежение и изразходва изключително много психическа енергия, отнема много сили и в крайна сметка може да доведе до конфликт.

Заобичай искрено своя труд, и съдбата също ще те заобича.


Из книгата „Ведите за бизнеса“ от д-р Олег Торсунов

Напишете коментар

Your email address will not be published.

0
    0
    Вашата количка
    Вашата количка е празнаВърнете се в магазина